solutii printare uv artisjet

Solutii de dezvoltare a afacerii cu printerele UV de la ArtisJet

Imprimantele ArtisJet – solutie de dezvoltare a business-ului tau

Pentru afacerile mici, afacerile la inceput de drum si cele aflate in dezvoltare, ArtisJet si Z Spot Media ofera solutii flexibile ce nu implica doar un cost mic, ci si o metoda simplificata de productie, ceea ce se reflecta intr-un profit mai mare. Imprimantele ArtisJet cu tehnologie UV LED au un spatiu operational mic, necesitand doar loc pentru un computer si pentru kitul de printare. Operarea simpla se datoreaza capacitatii de printare direct din software.

Intrucat afacerile de dimensiune mijlocie au deja o baza de clienti, acestea au nevoie de echipamente cu viteza mare de productie. Modelele de imprimante ArtisJet sunt disponibile in format A2, A3 si A4.

Imprimantele ArtisJet sunt proiectate pentru a realiza procesul de personalizare cat mai simplu si rapid, chiar si pentru utilizatorii neexperimentati. In acest fel, productivitatea companiei, profitul si satisfactia clientilor vor creste exponential.

Daca v-ati intrebat pe ce lucruri/suprafete puteti folosi tehnica printului UV, noi am pregatit o lista cu idei pe care sa le folositi pentru a crea lucruri personalizate si utile in acelasi timp.

1. Cum adaugati valoare produselor cu ajutorul cutiilor de metal?

Dati produselor Dvs. aspectul unic pe care il merita cu ajutorul unui ambalaj personalizat de metal. ArtisJet va ofera ceea ce aveti nevoie pentru a atrage noi clienti si a-i fideliza prin reamintirea permanenta a produsului si a companiei Dvs.

Oportunitati

Cutiile personalizate de metal reprezinta o metoda foarte buna de a prezentare a produselor. Aceste mici cutii atractive sunt adesea pastrate ca suvenir dupa ce continutul lor initial este golit. Cutiile personalizate adauga valoare oricarui produs si il scoate in evidenta.

Solutii

Sunteti in cautarea cadoului perfect? De ce sa nu oferiti ceva unic si util in acelasi timp? Posibilitatile sunt nelimitate in ceea ce priveste tipurile de cutii ce pot fi personalizate: cutii de prajituri, cutii de depozitare, cutii de bijuterii, etc.

Cu ajutorul tehnologiei unice de printare UV LED puteti adauga culoare ambalajelor Dvs., obtinand rezultate texturate in relief.

2. Personalizarea ambalajelor din lemn

Industria ambalajelor produce anual bunuri in valoare de 500 miliarde de dolari, iar ambalajele personalizate au in acest moment o cota de aproximativ 10% din cifra de afaceri, cifra ce creste de la un an la altul. Ambalajele, prin definitie, sunt metode de protectie a produselor, nu produse finale, insa joaca roluri importante in atragerea atentiei clientilor si sunt un factor important de PR pentru proprietarii de afaceri. Un ambalaj personalizat va creste intotdeauna valoarea produselor si le va clasa pe o pozitie superioara in topul preferintelor clientilor. Ambalajele personalizate sustin stilul companiei, promoveaza idei si sunt usor de tinut minte de cumparatori.

Oportunitati

Daca lucrati in mod curent cu produse din lemn cum ar fi cutii, ambalaje de produs, panouri de afisare sau premii, acum le puteti face unice. Imprimantele UV ArtisJet va ajuta sa personalizati obiecte de lemn cu imagini, logo-uri sau orice alt design pe care il doriti.

Solutii

Z Spot Media va poate ajuta afacerea prin crearea de suveniruri, cutii pentru medalii, pentru sticle de vin, cadouri, ceasuri, bijuterii. Cu ajutorul tehnologiei de printare UV LED puteti adauga culoare ambalajelor dvs, obtinand rezultate texturate in relief pe materiale precum lemn, aluminiu, sticla, metal, plastic si hartie Kraft.

3. Personalizarea cardurilor din plastic

Cardurile reprezinta oglinda unei afaceri. Clientii isi fac o impresie de durata in aproximativ trei secunde, asa ca ArtisJet va ajuta sa profitati din plin de oportunitatile dvs, cu ajutorul tehnologiei LED UV.

Oportunitati

In mediul de afaceri actual, materialele de marketing unice permit oamenilor sau companiilor sa se diferentieze fata de competitorii lor si sa se pozitioneze intr-o pozitie mai inalta in topul preferintelor clientilor deja existenti sau potentiali. Obiectele personalizate cum sunt cardurile de PVC sunt mult mai atractive, inspirand incredere, profesionalism si grija pentru clienti.

Solutii

Cartile de vizita reprezinta un impuls ce poate incepe conversatia dintre prospectii si firma dvs. Iesiti din conventional! Acum puteti crea materiale de promovare ce va reprezinta in totalitate cu ajutorul solutiei oferite de Z Spot Media pentru productia de carduri personalizate.

4. Ambalaje din hartie personalizate

Transforma un simplu obiect in ceva unic, pentru utilizare zilnica si clientii vor ajuta notorietatea afacerii tale sa creasca. Cresterea pachetelor de hartie personalizata este in crestere.

Pachetele din hartie si pungile sunt un mod elegant pentru impachetarea cadourilor si a produselor premium pentru clienti, angajati, membrii familiei sau pentru prieteni. Acestea sunt adesea folosite in campaniile de marketing de succes, deoarece reprezinta un instrument puternic de comunicare, oferind de altfel numeroase oportunitati de branding.

Oportunitati

Hartia are o rata mare de reciclare in ultimii ani, 64% in 2012, iar cifrele pot continua sa creasca ca rezultat al efortului consumatorilor si companiilor de a sprijini programele de responsabilitate sociala. Avand in vedere aceasta rata ridicata de reciclare, exista si cerere pentru printarea hartiei, indiferent de domeniu. Din dorinta de a conserva mediul inconjurator, ambalajele de hartie sunt folosite tot mai mult ca un substitut pentru cele din polistiren.

Solutii

Ambalajele de hartie pot fi utilizate intr-o gama larga de domenii, cum ar fi agricultura, industria auto, industria sticlei si ceramicii, industria alimentara, industria mobilei, industria farmaceutica, etc.

Z Spot Media ofera cele mai bune metode de productie pentru crearea de ambalaje personalizate. Cu ajutorul tehnologiei de printare UV LED puteti adauga culoare ambalajelor dvs, obtinand rezultate texturate in relief pe materiale precum lemn, aluminiu, sticla, metal, plastic si hartie Kraft.

5. Exprimati-va stilul prin personalizarea carcaselor de telefon

Telefoanele mobile ne insotesc oriunde mergem si practic nu putem supravietui fara ele in lumea moderna in care traim. Fiind dispozitive electronice, sunt predispuse la zgarieturi daca nu sunt manevrate in siguranta. Pentru a preveni acest lucru, carcasele de telefon personalizate reprezinta solutia perfecta. Rolul carcasei de telefon nu este doar de a proteja dispozitivul, ci si de a va exprima personalitatea.

Oportunitati

Incepeti o afacere noua? Va doriti sa adaugati ceva nou si interesant afacerii Dvs actuale? Avand in vedere canalele multiple de vanzare si valoarea mare perceputa a produselor, n-a fost niciodata un moment mai bun pentru a incepe un nou business in domeniul carcaselor de telefon personalizate. Faceti parte din cei ce revolutioneaza piata globala a carcaselor de telefon!

Solutii

Imprimantele ArtisJet sunt proiectate pentru va decora dispozitivele cu imaginile si design-urile dvs preferate. Aceasta este o modalitate foarte buna de a impartasi amintirile cele mai frumoase, de a ilustra o tema preferata sau de a crea un cadou unic si diferit pentru persoanele iubite. Cu ajutorul tehnologiei LED UV puteti personaliza atat carcase de telefon, cat si de tableta, indiferent de model. Imprimantele ArtisJet pot printa pe orice material, obtinand acelasi rezultat.

6. Baterii externe personalizate

Cu totii detinem un telefon sau o tableta in zilele noastre. Mai mult de atat, le folosim pentru a face mai multe lucruri decat pentru a comunica. Care este rezultatul acestui lucru? Avem nevoie ca bateria sa fie incarcata mai tot timpul. Imprimantele pentru personalizarea bateriilor externe sunt o modalitate de a purta cu tine un citat frumos imprimat sau o fotografie pastrata ca amintire, lucruri care va vor insenina ziua.

Oportunitati

Cadourile corporate si cadourile in afaceri reprezinta un mod foarte eficient de a creste notorietatea unei marci. Acestea trebuie sa fie personalizate cu logo-ul marcii, pentru a informa consumatorii cu privire la compania care ofera cadoul.

Valoarea de retentie a cadoului este mult mai mare in comparatie cu cadourile promotionale conventionale. Z Spot Media ofera echipamente marca artisJet, care va vor oferi servicii non-stop pentru personalizarea bateriilor externe cu imprimeuri, in functie de preferintele clientilor.

Solutii

Sunt clienti care doresc sa imprime logo-ul marcii sau o fotografie personala pe bateriile externe. Imprimantele ArtisJet ofera solutii de imprimare pentru crearea branding-ului de lunga durata.

7. Giveaway-uri oferite in scop promotional

Aceste articole imprimate personalizate sunt folosite ca instrumente de marketing pentru companii. Giveaway-urile sunt cel mai des folosite pentru a promova sau de a vinde un nou produs, serviciu sau chiar companie, de a genera noi oportunitati pentru firma.

Oportunitati

Z Spot Media va ofera toate echipamentele, materialele, practic totul pentru a putea crea o afacere puternica, unde sa realizati cadouri frumoase, unice. Cadourile promotionale tiparite iti pot ajuta afacerea la targuri pe diferite teme: noi lansari de produse, targuri si evenimente giveaways, campanii pentru notorietatea brand-ului si multe altele.

Solutii

Daca iti doresti sa iti promovezi firma cu giveaway-uri de prima clasa, imprimate cu numele organizatiei tale, cu logo-ul si mesajul pe care ti-l doresti, atunci echipamentele ArtisJet sunt ceea ce cauti! Cu echipamentele noastre vei personaliza fiecare obiect in parte, folosind design-urile sau fotografiile preferate.

Acesta este o modalitate foarte buna de a promova brand-urile, de a impartasi amintiri, de a crea cadouri unice pentru persoanele iubite.

Echipamentele noastre pot printa pe toate materialele, cu aceeasi intensitate a culorilor.

8. Solutii de printare personalizata a pixurilor sau stilourilor

Imprimarea directa pe obiecte promotionale, cum ar fi stilourile, poate creste eficienta procesului de productie a afacerii tale, nu numai in ceea ce priveste auto-promovarea, ci si in afacerile de marketing, in solutii de sensibilizare si de branding.

Adaugati putina culoare brand-ului dvs. Prin imprimarea stilourilor in scopul promovarii, si de a oferi noutate clientilor dvs. Imprimati direct pe stilou indiferent de materialul acestuia: plastic, lemn, bambus, metal, cu o paleta larga de culori. Tehnologia ArtisJet UV LED ofera o varietate de optiuni care pot fi afisate pe pixuri promotionale si, in acelasi timp, pentru a servi ca o oportunitate de marketing.

Imprima stilouri pentru a-ti promova brand-ul si pentru a-ti creste notorietatea! Stilourile sunt utilizate pe scara larga ca si cadouri de promovare in expozitii, activitati de promovare, intreprinderi de papetarie, prin imprimarea pe acestea a logo-ului companiei, a sloganului, etc.

Oportunitati

O simpla, dar in acelasi timp eficienta modalitate de promovare a unui brand este mass-media prin intermediul papetariei de birou tiparite: imprimare stilouri/pixuri din plastic ABS, metal, lemn, precum si imprimare pe suporturi de pixuri, penare, etc.

Sistemele de imprimare ArtisJet accepta orice tip de imprimare directa pe stilou, in orice culoare. In plus, imprimarea artisJet LED UV pe stilouri/pixuri pastreaza la un nivel ridicat durabilitatea printului, indiferent de culoarea si grosimea materialului.

Prin achizitionarea unei imprimate ArtisJet, distribuite de Z Spot Media, veti obtine avantajele cheie ale sistemelor de imprimare LED UV pe stilouri/pixuri, care vor reda culori bogate, profunde, care isi vor mentine intensitatea mult timp.

Solutii

Textul imprimat digital, logo-urile, chiar si imaginile imprimate direct pe stilouri de orice substrat cu ajutorul imprimantelor artisJet vor fi rezultate durabile. Nu exista limita cand vine vorba de cantitate, efectul de imprimare va fi unul ridicat pe toate tipurile de instrumente de scris.

9. Suporturi personalizate pentru pahare – un sprijin ideal pentru brand-uri remarcabile

Asa cum cafeaua si ciocolata merg mana in mana, la fel se potrivesc si canile cu suporturile.

Suporturile pentru pahare personalizate sunt un mod fantastic de a promova un brand intr-un mediu social. Fie ca este vorba de un bar aglomerat, pub, nunta, aniversare sau chiar o strangere de fonduri, nu exista o modalitate mai buna de a ajunge la un client, decat prin suporturile pentru pahare personalizate prin imprimare. Garantat ajunge in mainile potentialilor clienti! Branding, happy hours, evenimente viitoare, sponsorizari, acestea adauga valoare, iar utilizarile pentru imprimarea suporturilor de pahare sunt nelimitate.

Oportunitati

Suporturile pentru pahare personalizate au un rol mult mai important decat cel de a proteja suprafetele, si anume pentru potentialul de publicitate. Suporturile personalizate pentru pahare sunt produse promotionale eficiente in publicitatea in afaceri, in cazul lansarilor de noi produse sau in promovarea curenta. Acestea pot reprezenta si niste cadouri memorabile.

Solutii

Suporturile personalizate pentru pahare pot fi folosite in orice industrie, la orice eveniment social sau cu orice ocazie va asezati la masa.

De ce sa alegeti tehnologia de printare ArtisJet?

Tehnologia UV este utilizata pentru a usca cerneala prin polimerizare. Tehnologia permite printarea pe substraturi mai subtiri si sensibile la caldura. In plus, ArtisJet a creat tehnologia FOIF (flash on ink firing) ce permite LED-urilor UV sa se sincronizeze cu eliberarea cernelii. Ca rezultat, FOIF reduce costurile de operare si maximizeaza longevitatea capului de printare.

Printarea pe materiale transparente sau de culoare inchisa necesita utilizarea cernelii albe ca suport pentru cerneala CMYK. Cerneala alba DTS UV LED permite obtinerea de culori vibrante pe substraturi transparente sau de culoare inchisa. Dupa printarea graficii in CMYK, poate fi aplicat varnish pentru un finish 3D. Puteti chiar aplica straturi multiple pentru efecte dramatice si suprafete texturate.

Solutia ArtisJet include si un software RIP ce poate fi folosit chiar si de catre incepatori ce isi doresc printuri calitative in culori vii.

Date de contact:

Showroom Z Spot Media
Bd. Timisoara Nr. 84 (incinta COMET), Bucuresti
Tel: 021 420 5093
Fax: 021 404 3368
Email: office@zspotmedia.ro
Website: www.zspotmedia.ro

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *