Prezentare generală

Pozitii disponibile: 2

Cerinte profesionale:

  •  Operare PC si MS Office nivel mediu
  •  Preferabil studii superioare tehnice
  •  Limba engleza nivel mediu
  •  Permis categ B
  •  Abilitati de vanzare si negociere, atitudine orientata catre client si nevoile acestuia

Profil personal:

  • Spirit de initiativa, orientare spre rezultate, capacitate de rezolvare a problemelor
  •  Fire practica si tehnica, experienta in vanzari produse tehnice
  • Gandire ordonata, pozitiva, responsabilitate
  • Experienta in vanzari de minim 3 ani, abilitati de comunicare, negociere, vanzare

Descriere generala a postului:

Vanzare echipamente si solutii tehnologice din industria tipografica, contactare clienti, ofertare, consultanta de specialitate, negociere, demonstratii practice cu echipamente demo.

Responsabilitati

• Administreaza si dezvolta portofoliul de clienti existenti in zona de responsabilitate
• Prezinta si promoveaza direct produsele
• Prospecteaza piata, contacteaza telefonic clientii sau potentialii client si ii consiliaza in vederea identificarii necesitatilor specifice pentru aplicatii
• Realizeaza oferte tehnice si comerciale, facturi proforme
• Inregistreaza in baza de date informațiile și ofertele transmise
• Cunoaste si prezinta practic in showroom-ul firmei produsele din portofoliu
• Participa activ la organizarea demonstratiilor / instalarilor / deplasarilor in vederea vanzarii de echipamente

Oferta (bonusuri, beneficii):

  • Salariu fix + comisioane motivante din vanzari,
  • Pachet / servicii medical la clinica privata de renume
  • Training tehnic si de vanzari specializat
  • Participare la activitati de teambuilding
  • Stabilitate si dezvoltare pe termen lung
  • Posibilitatea de avansare in interiorul firmei

Despre Z Spot Media SRL

– 14 ani de experienta in furnizarea de echipamente si solutii tehnologice pentru productie in sectorul IMM;
- Distributie gama larga de echipamente pentru industrie si productie publicitara, personalizare, scanare-copiere-printare, digitizare, finisare si modelare-prototipare 3D;
- Distributie consumabile pentru industria de print si productie publicitara: media printare, folii, cerneala, cartuse, materiale printare 3D ABS, PLA, etc
- Servicii complete furnizate la nivel national: consultanta proiecte, livrare, instalare, instruire, implementare solutii, service;
- Aflati in continua dezvoltare, cautam persoane ambitioase si dinamice pentru a se alatura unei echipe dedicate.
- Mai multe detalii: www.zspotmedia.ro